Dash to Panel - en to pl translation catalogue (262 entries)

en: 1 window open (or ungrouped)
pl: 1 otwarte okno (lub tryb listy)

en: 2 windows open
pl: 2 otwarte okna

en: 3 windows open
pl: 3 otwarte okna

en: 4+ windows open
pl: 4 i więcej otwartych okien

en: <i>Show Details</i> menu item
pl: <i>Wyświetl szczegóły</i>

en: <span size="small">This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, version 2 or later</a> for details.</span>
pl: <span size="small">Tego programu nie obejmuje ABSOLUTNIE ŻADNA GWARANCJA.
    Więcej informacji można znaleźć w licencji <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, wersja 2 lub nowsza</a>.</span>

en: <span weight="bold" color="#B42B30">Be aware, these official Dash to Panel releases might not be reviewed yet on extensions.gnome.org!</span>  <a href="https://extensions.gnome.org/about/">Read more</a>
pl: <span weight="bold" color="#B42B30">Bądź świadom, że te oficjalne wydania Dash to Panel mogły jeszcze nie przejść weryfikacji na extensions.gnome.org!  <a href="https://extensions.gnome.org/about/">Więcej informacji</a>

en: About
pl: Informacje

en: Action
pl: Działanie

en: Activate panel menu buttons (e.g. date menu) on click only
pl: Aktywuj przyciski menu panelu (np. menu kalendarza) tylko po kliknięciu

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced hotkeys options
pl: Zaawansowane opcje skrótów klawiszowych

en: All windows
pl: Wszystkie okna

en: All windows except for the peeked one have their opacity set to the same value.
pl: Wszystkie okna, za wyjątkiem okna głównego, mają tą samą przeźroczystość.

en: Allow the panel to be revealed while in fullscreen mode
pl: Pozwól, aby panel został odsłonięty w trybie pełnoekranowym

en: Already up to date
pl: Brak nowszej wersji

en: Always visible
pl: Zawsze

en: Animate <i>Show Applications</i>.
pl: Animuj <i>pokazanie programów</i>.

en: Animate launching new windows
pl: Animuj uruchamianie nowych programów

en: Animate switching applications
pl: Animuj przełączenie programów

en: Animation time (ms)
pl: Długość animacji (ms)

en: App Icon Margin
    (default is 8)
pl: Odstęp między
    ikonami (domyślnie 8)

en: App Icon Padding
    (default is 4)
pl: Wypełnienie wnętrza
    ikony (domyślnie 4)

en: App icon secondary (right-click) menu
pl: Menu kontekstowe programu (prawy przycisk myszy)

en: Apply to all
pl: Zastosuj do wszystkich

en: Behavior
pl: Reakcja

en: Behavior for Middle-Click.
pl: Konfiguruje działanie kliknięcia środkowym przyciskiem.

en: Behavior for Shift+Middle-Click.
pl: Konfiguruje działanie kliknięcia środkowym przyciskiem z przytrzymanym klawiszem Shift.

en: Behavior when mouse scrolling over an application icon.
pl: Reakcja na przewijanie myszą nad ikoną programu.

en: Behavior when mouse scrolling over the panel.
pl: Reakcja na przewijanie myszą nad panelem.

en: Behaviour when clicking on the icon of a running application.
pl: Reakcja na kliknięcie ikony aktywnego programu.

en: Both
pl: Obie

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom of plugin icons
pl: Dolna strona ikon wtyczek

en: Bottom of system indicators
pl: Dolna strona menu systemowego

en: Bottom of taskbar
pl: Dolna strona paska zadań

en: Center, fixed in middle of monitor
pl: Środek, ze stałym wyśrodkowaniem na monitorze

en: Center, floating between left and right elements
pl: Środek, z elementami swobodnymi między lewą a prawą stroną

en: Center, floating between top and bottom elements
pl: Środek, z elementami swobodnymi między górą a dołem

en: Change opacity to (%)
pl: Zmień przeźroczystość na (%)

en: Change opacity when a window gets close to the panel
pl: Zmiana przeźroczystości w kontakcie z oknem

en: Change opacity when a window gets closer than (px)
pl: Zmień przezroczystość, gdy okno jest bliżej niż (px)

en: Check now
pl: Sprawdź teraz

en: Click action
pl: Działanie kliknięcia

en: Clock location
pl: Położenie zegara

en: Close button and header position
pl: Położenie przycisku zamykania i nagłówka

en: Current Show Applications icon
pl: Aktualna ikona przycisku <i>Pokaż programy</i>

en: Custom Show Applications image icon
pl: Wybierz własną ikonę przycisku <i>Pokaż programy</i>

en: Custom color
pl: Własny kolor

en: Customize icon scroll behavior
pl: Dostosuj reakcję na przewijanie po ikonach

en: Customize middle-click behavior
pl: Dostosuj działanie środkowego przycisku myszy

en: Customize panel scroll behavior
pl: Dostosuj reakcję na przewijanie panelu

en: Cycle through windows
pl: Przełączanie między oknami

en: Cycle windows
pl: Przełącz między oknami

en: Cycle windows + minimize
pl: Przełączanie + zminimalizowanie okien

en: Dash to Panel Settings
pl: Ustawienia Dash to Panel

en: Dashes
pl: Kreski

en: Default (Primary monitor)
pl: Domyślny (Główny monitor)

en: Delay before enabling intellihide on start (ms)
pl: Opóźnienie przed aktywacją inteligentnego ukrywania (ms)

en: Delay before hiding the panel (ms)
pl: Opóźnienie ukrycia panelu (ms)

en: Delay before revealing the desktop (ms)
pl: Opóźnienie przed ujawnieniem pulpitu (ms)

en: Delay between mouse scroll events (ms)
pl: Opóźnienie między przewijaniem myszą (ms)

en: Details
pl: Szczegóły

en: Device Management
pl: Zarządzanie urządzeniami

en: Disk Management
pl: Zarządzanie dyskami

en: Display favorite applications on all monitors
pl: Ulubione programy na wszystkich monitorach

en: Display panels on all monitors
pl: Wyświetl panel na wszystkich monitorach

en: Display running indicators on unfocused applications
pl: Pokazuj wskaźnik dla otwartych okien drugoplanowych

en: Display the clock on all monitors
pl: Zegar na wszystkich monitorach

en: Display the main panel on
pl: Wyświetl główny panel na

en: Display the status menu on all monitors
pl: Menu systemowe na wszystkich monitorach

en: Display window preview headers
pl: Wyświetlaj nagłówek w podglądzie okna

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: Dots
pl: Kropki

en: Dynamic background opacity
pl: Dynamiczna przeźroczystość

en: Dynamic opacity options
pl: Opcje dynamicznej przeźroczystości

en: Enable Super+(0-9) as shortcuts to activate apps. It can also be used together with Shift and Ctrl.
pl: Konfigurowanie skrótów uruchamiania programów
    Super+(0-9) - możliwe użycie razem z Shift i Ctrl.

en: Enable window peeking
pl: Podgląd okien otwartych programów

en: Enter window peeking mode timeout (ms)
pl: Opóźnienie wyświetlania (ms)

en: Error:
pl: Błąd:

en: Event logs
pl: Zapis zdarzeń

en: Export and import settings
pl: Ustawienia eksportu i importu

en: Export settings
pl: Eksportuj ustawienia

en: Export to file
pl: Eksportuj do pliku

en: Fade duration (ms)
pl: Opóźnienie ukrywania (ms)

en: Files
pl: Pliki

en: Fine-Tune
pl: Dostrajanie

en: Fixed
pl: Stałe

en: Focused windows
pl: Aktywne okna programu

en: Font color of the application titles
pl: Kolor czcionki

en: Font color of the preview titles
pl: Kolor czcionki etykiet podglądu

en: Font size (px) of the application titles (default is 14)
pl: Wielkość czcionki etykiet (px) (domyślnie 14)

en: Font size (px) of the preview titles
pl: Wielkość czcionki etykiet (px) etykiet podglądu

en: Font weight of application titles
pl: Grubość czcionki tytułów programów

en: Font weight of the preview titles
pl: Grubość czcionki etykiet podglądu

en: Gradient bottom color and opacity (%)
pl: Dół, kolor i przeźroczystość (%)

en: Gradient top color and opacity (%)
pl: Góra, kolor i przeźroczystość (%)

en: Hide and reveal animation duration (ms)
pl: Czas trwania animacji ukrywania i odsłaniania (ms)

en: Hide and reveal the panel according to preferences
pl: Ukryj i odsłoń panel według preferencji

en: Hide timeout (ms)
pl: Opóźnienie ukrywania (ms)

en: Highlight focused application
pl: Podświetlaj ikonę aktywnego programu

en: Highlight opacity
pl: Przeźroczystość podświetlenia

en: Hotkeys are activated with
pl: Aktywacja skrótów klawiszowych wymaga

en: Hotkeys prefix
pl: Prefiks dla skrótów klawiszowych

en: Hotkeys will either be Super+Number or Super+Alt+Num
pl: Skrót może być aktywowany jako Super+Cyfra lub Super+Alt+Cyfra

en: Icon dominant color
pl: Dominujący kolor ikon

en: If disabled, the previews background have the same opacity as the panel
pl: Jeśli wyłączone, podgląd okna będzie mieć taką samą przeźroczystość jak panel

en: Immediate on application icon click
pl: Natychmiastowo po kliknięciu na ikonę aplikacji

en: Import from file
pl: Importuj z pliku

en: Import settings
pl: Importuj ustawienia

en: Indicator color - Icon Dominant
pl: Kolor wskaźnika - dominujący

en: Indicator color - Override Theme
pl: Kolor wskaźnika - nadpisanie motywu

en: Indicator height (px)
pl: Wysokość wskaźnika (px)

en: Integrate <i>AppMenu</i> items
pl: Zintegruj elementy <i>menu programów</i>

en: Intellihide options
pl: Opcje inteligentnego ukrywania

en: Isolate Workspaces
pl: Niezależne obszary robocze

en: Isolate monitors
pl: Niezależne obszary robocze

en: Keep original gnome-shell dash (overview)
pl: Zachowaj oryginalny panel (podgląd)

en: Keyboard shortcut to reveal and hold the panel
pl: Skrót klawiszowy do ukrywania i odsłaniania panelu

en: Launch new instance
pl: Uruchomienie nowego okna

en: Left
pl: Lewo

en: Left of plugin icons
pl: Lewa strona ikon wtyczek

en: Left of system indicators
pl: Lewa strona menu systemowego

en: Left of taskbar
pl: Lewa strona paska zadań

en: Left, with fixed center plugin icons
pl: Lewa, ze stałym wyśrodkowaniem ikon wtyczek

en: Left, with floating center plugin icons
pl: Lewa, ze swobodnym wyśrodkowaniem ikon wtyczek

en: Left, with plugin icons collapsed to right
pl: Lewa, ikony wtyczek wyrównane do prawej

en: LeftBox Font Size
    (0 = theme default)
pl: Rozmiar czcionki lewej strony panelu
    (0 - domyślne motywu)

en: LeftBox Padding
    (-1 = theme default)
pl: Odstęp elementów lewej strony panelu
    (-1 - domyślne motywu)

en: Lock taskbar
pl: Zablokuj pasek zadań

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Maximized windows
pl: Zmaksymalizowane okna

en: Maximum width (px) of the application titles (default is 160)
pl: Maksymalna szerokość (px) etykiet (domyślnie 160)

en: Middle click on the preview to close the window
pl: Kliknięcie środkowego przycisku myszy na podglądzie zamyka okno programu

en: Middle-Click action
pl: Akcja środkowego przycisku

en: Minimize window
pl: Zminimalizowanie okna

en: Multi-monitors options
pl: Opcje wielu monitorów

en: Never
pl: Nigdy

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Nothing yet!
pl: Jeszcze nic!

en: Number overlay
pl: Pokazywanie cyfr

en: Number row
pl: Rząd cyfr

en: Numeric keypad
pl: Klawiatura numeryczna

en: Only hide secondary panels (requires multi-monitors option)
pl: Ukryj wyłącznie drugorzędne panele (dla wielu monitorów)

en: Only hide the panel when it is obstructed by windows
pl: Ukryj panel tylko wtedy, gdy jest zasłonięty przez okna

en: Opacity change animation duration (ms)
pl: Czas trwania animacji przeźroczystości (ms)

en: Override panel theme background color
pl: Zastąp kolor panelu

en: Override panel theme background opacity
pl: Zastąp przeźroczystość panelu

en: Override panel theme gradient
pl: Zastąp kolor panelu gradientem

en: Panel Intellihide
pl: Inteligentne ukrywanie panelu

en: Panel Size
    (default is 48)
pl: Rozmiar panelu
    (domyślnie 48)

en: Panel background opacity (%)
pl: Przeźroczystość panelu (%)

en: Panel screen position
pl: Położenie panelu na ekranie

en: Periodically check for updates
pl: Sprawdzaj regularnie dostępność aktualizacji

en: Position
pl: Położenie

en: Power options
pl: Opcje zasilania

en: Quit
pl: Zamknięcie okna

en: Raise windows
pl: Przywróć okna

en: Require pressure at the edge of the screen to reveal the panel
pl: Wymagaj nacisku na krawędzi ekranu, aby odsłonić panel

en: Required pressure threshold (px)
pl: Próg nacisku (px)

en: Required pressure timeout (ms)
pl: Czas nacisku (ms)

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Restart GNOME Shell
pl: Zrestartuj powłokę GNOME

en: Restarting GNOME Shell...
pl: Restartowanie powłoki GNOME...

en: Restore Windows
pl: Przywróć okna

en: Reveal the desktop when hovering the Show Desktop button
pl: Pokaż pulpit po najechaniu na przycisk <i>Pokaż pulpit</i>

en: Right
pl: Prawo

en: Right of plugin icons
pl: Prawa strona ikon wtyczek

en: Right of system indicators
pl: Prawa strona menu systemowego

en: Right of taskbar
pl: Prawa strona paska zadań

en: Running Indicator Options
pl: Opcje wskaźnika aktywnych programów

en: Running indicator position
pl: Pozycja wskaźnika aktywnych okien

en: Running indicator style (Focused app)
pl: Wygląd wskaźnika (okno na pierwszym planie)

en: Running indicator style (Unfocused apps)
pl: Wygląd wskaźnika (okno na drugim planie)

en: Scroll icon action
pl: Działanie przewijania na ikonie

en: Scroll panel action
pl: Działanie przewijania na panelu

en: Secondary Menu Options
pl: Opcje menu kontekstowego

en: Segmented
pl: Segmenty

en: Select a Show Applications image icon
pl: Wybierz ikonę przycisku <i>Pokaż programy</i>

en: Select which keyboard number keys are used to activate the hotkeys
pl: Zaznacz które klawisze cyfr mają być używane do aktywacji skrótów klawiszowych

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shift+Click action
pl: Kliknięcie lewym przyciskiem + Shift

en: Shift+Middle-Click action
pl: Kliknięcie środkowym przyciskiem + Shift

en: Shortcut to show the overlay for 2 seconds
pl: Skrót wyświetlający cyfry przez 2 sekundy

en: Show <i>Activities</i> button
pl: Pokaż przycisk <i>Podgląd</i>

en: Show <i>AppMenu</i> button
pl: Pokaż przycisk <i>Menu programu</i>

en: Show <i>Applications</i> icon
pl: Pokaż ikonę <i>Programy</i>

en: Show <i>Desktop</i> button
pl: Pokaż przycisk <i>Pulpit</i>

en: Show Applications icon side padding (px)
pl: Wewnętrzny margines przycisku <i>Pokaż programy</i> (px)

en: Show Applications options
pl: Opcje wyświetlania programów

en: Show Desktop
pl: Pokaż pulpit

en: Show Desktop button height (px)
pl: Wysokość przycisku <i>Pokaż pulpit</i> (px)

en: Show Desktop button width (px)
pl: Szerokość przycisku <i>Pokaż pulpit</i> (px)

en: Show Desktop options
pl: Pokaż opcje pulpitu

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Show favorite applications
pl: Pokaż ulubione programy

en: Show previews when the application have multiple instances
pl: Pokaż podgląd, gdy aplikacja ma wiele instancji

en: Show running applications
pl: Pokaż uruchomione programy

en: Show temporarily
pl: Przez chwilę

en: Show tooltip on hover
pl: Pokaż szczegóły po najechaniu myszą

en: Show window previews on hotkey
pl: Pokaż podgląd okna po wciśnięciu klawisza skrótu

en: Show window previews on hover
pl: Pokaż podgląd okna po najechaniu myszą

en: Solid
pl: Ciągły

en: Squares
pl: Kwadraty

en: Status Icon Padding
    (-1 = theme default)
pl: Odstęp elementów menu systemowego
    (-1 - domyślne motywu)

en: Style
pl: Wygląd

en: Switch workspace
pl: Przełącz ekran roboczy

en: Syntax: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>
pl: Składnia: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>

en: System monitor
pl: Monitor procesów

en: Taskbar position
pl: Położenie paska zadań

en: Temporarily show the application numbers over the icons when using the hotkeys.
pl: Podczas używania skrótów klawiszowych wyświetlaj cyfry nad ikonami .

en: The application titles all have the same width, even if their texts are shorter than the maximum width. The maximum width value is used as the fixed width.
pl: Wszystkie etykiety ikon będą miały tę samą szerokość, nawet jeśli ich teksty są krótsze niż maksymalna szerokość. Wartość stałej szerokości jest taka, jaka została podana w polu Maksymalna szerokość.

en: The panel background opacity is affected by
pl: Przezroczystość panelu zależy od

en: The panel hides from
pl: Ukrywanie przed oknami

en: This allows you to update the extension directly from the GitHub repository.
pl: Ta opcja pozwala ci na zaktualizowanie wtyczki bezpośrednio z repozytorium GitHub.

en: Time (ms) before hiding (100 is default)
pl: Opóźnienie ukrywania miniatur (domyślnie 100 ms)

en: Time (ms) before showing (100 is default)
pl: Opóźnienie (ms) przed pokazaniem (domyślnie 100)

en: Time of inactivity while hovering over a window preview needed to enter the window peeking mode.
pl: Czas opóźnienia, po którym wyświetlony zostanie podgląd okien otwartych programów.

en: Toggle single / Preview multiple
pl: Przełącz pojedyncze / Podejrzyj wiele

en: Toggle windows
pl: Przełącz okna

en: Top
pl: Góra

en: Top Bar > Show App Menu must be enabled in Tweak Tool
pl: Górny pasek > Menu programu - musi być włączone w Dostrajanie

en: Top of plugin icons
pl: Górna strona ikon wtyczek

en: Top of system indicators
pl: Górna strona menu systemowego

en: Top of taskbar
pl: Górna strona paska zadań

en: Top, with fixed center plugin icons
pl: Góra, ze stałym wyśrodkowaniem ikon wtyczek

en: Top, with floating center plugin icons
pl: Góra, ze swobodnym wyśrodkowaniem ikon wtyczek

en: Top, with plugin icons collapsed to bottom
pl: Góra, ikony wtyczek wyrównane do prawej

en: Tray Font Size
    (0 = theme default)
pl: Rozmiar czcionki zasobnika
    (0 - domyślne motywu)

en: Tray Item Padding
    (-1 = theme default)
pl: Odstęp elementów zasobnika
    (-1 - domyślne motywu)

en: Ungroup applications
pl: Tryb listy (nie scalaj ikon)

en: Ungrouped application options
pl: Opcje trybu listy

en: Unlock taskbar
pl: Odblokuj pasek zadań

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Update successful, please log out/in
pl: Aktualizacja zakończona pomyślnie, zaloguj się ponownie

en: Update successful, please restart GNOME Shell
pl: Aktualizacja zakończona pomyślnie, prosimy zrestartować powłokę GNOME

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Use a fixed width for the application titles
pl: Stała szerokości

en: Use custom opacity for the previews background
pl: Własna przeźroczystość dla tła podglądu okna

en: Use different for unfocused
pl: Użyj innego dla pozostałych

en: Use hotkeys to activate apps
pl: Skróty klawiszowe uruchamiania programów

en: Use the buttons below to create a settings file from your current preferences that can be imported on a different machine.
pl: Użyj poniższych przycisków, aby utworzyć plik ustawień bieżącychpreferencji, które można zaimportować na innym komputerze.

en: Use the favorite icons as application launchers
pl: Oddziel ulubione od uruchomionych programów

en: Use this value to limit the number of captured mouse scroll events.
pl: Użyj tą wartość by ograniczyć liczbę przechwyceń przewijania myszą.

en: Version %s (%s) is available
pl: Wersja %s (%s) jest dostępna

en: When hovering over a window preview for some time, the window gets distinguished.
pl: Po najechaniu kursorem na podgląd okna zostanie ono pokazane na tle wszystkich otwartych okien programów.

en: When set to minimize, double clicking minimizes all the windows of the application.
pl: Wybranie zminimalizowania okna umożliwia minimalizowanie wszystkich okien programu dwukrotnym kliknięciem.

en: Window peeking mode opacity
pl: Przeźroczystość podglądanych okien

en: Window preview options
pl: Opcje podglądu okna

en: Window previews aspect ratio X (width)
pl: Proporcja szerokości podglądu okna

en: Window previews aspect ratio Y (height)
pl: Proporcja wysokości podglądu okna

en: Window previews padding (px)
pl: Wewnętrzny odstęp w podglądzie okien (px)

en: Window previews preferred size (px)
pl: Preferowany rozmiar podglądu okna (px)

en: Windows
pl: Okna

en: bold
pl: pogrubiona

en: bolder
pl: grubsza

en: e.g. <Super>i
pl: np. <Super>i

en: e.g. <Super>q
pl: np. <Super>q

en: inherit from theme
pl: dziedzicz po motywie

en: lighter
pl: cieńsza

en: normal
pl: zwykła

en: version:
pl: wersja:
