dash-to-panel - en to gl translation catalogue (267 entries)

en: 1 window open (or ungrouped)
gl: 1 xanela aberta (ou non combinada)

en: 2 windows open
gl: 2 xanelas abertas

en: 3 windows open
gl: 3 xanelas abertas

en: 4+ windows open
gl: 4+ xanelas abertas

en: <i>Show Details</i> menu item
gl: <i>Mostrar detalles</i> do menú de elementos

en: <span size="small">This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, version 2 or later</a> for details.</span>
gl: <span size="small">Este programa ven SEN NINGUNHA GARANTÍA.
    Consulte a <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">Licencia Pública General de GNU, versión 2 ou posterior</a> para obtener máis detalles.</span>

en: <span weight="bold" color="#B42B30">Be aware, these official Dash to Panel releases might not be reviewed yet on extensions.gnome.org!</span>  <a href="https://extensions.gnome.org/about/">Read more</a>
gl: <span weight="bold" color="#B42B30">¡Sé consciente de que estas versións oficiais de 'Dash to Panel' poderían non estar todavía revisadas en extensions.gnome.org!</span> <a href="https://extensions.gnome.org/about/">Ler máis</a>

en: About
gl: Acerca de

en: Action
gl: Acción

en: Activate panel menu buttons (e.g. date menu) on click only
gl: Activar os botóns do menú do panel (p.ex. menú de frecha) só ao pulsar

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

en: Advanced hotkeys options
gl: Opcións avanzadas de atallos de teclado

en: All windows
gl: Todas as xanelas

en: All windows except for the peeked one have their opacity set to the same value.
gl: Todas as xanelas excepto a resaltada ten a mesma opacidade fixa.

en: Allow the panel to be revealed while in fullscreen mode
gl: En modo pantalla completa, permitir que o panel sexa mostrado

en: Already up to date
gl: Xa está actualizado

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: Animate <i>Show Applications</i>.
gl: Animar <i>Mostrar Aplicacións</i>

en: Animate launching new windows
gl: Animar ao abrir novas xanelas

en: Animate switching applications
gl: Animar ao cambiar de aplicación

en: Animation time (ms)
gl: Tempo da animación (ms)

en: App Icon Margin
    (default is 8)
gl: Marxe das iconas
    (8 por defecto)

en: App Icon Padding
    (default is 4)
gl: Recheo das iconas
    (4 por defecto)

en: App icon secondary (right-click) menu
gl: Menú secundario (clic dereito) de aplicación

en: Apply to all
gl: Aplicar a todo

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Behavior for Middle-Click.
gl: Comportamento do botón central

en: Behavior for Shift+Middle-Click.
gl: Comportamento para Maiúsculas+Botón-Central

en: Behavior when mouse scrolling over an application icon.
gl: Comportamento cando o rató se desplaza sobre a icona dunha aplicación

en: Behavior when mouse scrolling over the panel.
gl: Comportamento cando o rato se desplaza no panel

en: Behaviour when clicking on the icon of a running application.
gl: Comportamento ao pulsar a icona dunha aplicación en execución

en: Both
gl: Ambos

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Bottom of plugin icons
gl: Embaixo das iconas

en: Bottom of system indicators
gl: Embaixo dos indicadores do sistema

en: Bottom of taskbar
gl: Embaixo da barra de tareas

en: Center, fixed in middle of monitor
gl: Centrado, fixo no medio do monitor

en: Center, floating between left and right elements
gl: Centrado, flotando entre os elementos da esquerda e dereita

en: Center, floating between top and bottom elements
gl: Centrado, flotando entre os elementos superiores e inferiores

en: Change opacity to (%)
gl: Cambiar a opacidade a (%)

en: Change opacity when a window gets close to the panel
gl: Cambiar a opacidade cando unha xanela se aproxima ao panel

en: Change opacity when a window gets closer than (px)
gl: Cambiar a opacidade cando unha xanela se aproxima (px)

en: Change volume
gl: Cambiar o volume

en: Check now
gl: Comprobar agora

en: Click action
gl: Acción de pulsación

en: Clock location
gl: Posición do reloxo

en: Close button and header position
gl: Botón de apagado e posición dos títulos

en: Current Show Applications icon
gl: Icona actual de Mostrar aplicacións

en: Custom Show Applications image icon
gl: Imaxe da icona personalizada de Mostrar aplicacións

en: Custom color
gl: Cor personalizado

en: Customize icon scroll behavior
gl: Personalizar comportamento do desplazamento das iconas

en: Customize middle-click behavior
gl: Personalizar comportamento do botón central

en: Customize panel scroll behavior
gl: Personalizar comportamento do desplazamento do panel

en: Cycle through windows
gl: Alternar entre xanelas

en: Cycle windows
gl: Trocar entre xanelas

en: Cycle windows + minimize
gl: Alternar xanelas e minimizar

en: Dash to Panel Settings
gl: Opcións de Dash to Panel

en: Dashes
gl: Guións

en: Default (Primary monitor)
gl: Por defecto (Monitor principal)

en: Delay before enabling intellihide on start (ms)
gl: Tempo antes de activar o panel intelixente (ms)

en: Delay before hiding the panel (ms)
gl: Tempo antes de ocultar o panel (ms)

en: Delay before revealing the desktop (ms)
gl: Tempo antes de mostrar o escritorio (ms)

en: Delay between mouse scroll events (ms)
gl: Atraso entre eventos de desprazamento do rato (ms)

en: Details
gl: Mostrar detalles

en: Device Management
gl: Xestión de dispositivo

en: Disk Management
gl: Xestión de discos

en: Display favorite applications on all monitors
gl: Mostrar aplicacións favoritas en todos os espazos de traballo

en: Display panels on all monitors
gl: Mostrar os paneles en todos os espazos de traballo

en: Display running indicators on unfocused applications
gl: Estilo dos indicadores de execución (aplicación non enfocada)

en: Display the clock on all monitors
gl: Mostrar reloxo en todos os espazos de traballo

en: Display the main panel on
gl: Mostrar o panel principal en

en: Display the status menu on all monitors
gl: Mostrar o menú de estado en todos os espazos de traballo

en: Display window preview headers
gl: Mostrar os títulos das xanelas nas vistas rápidas

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Dots
gl: Puntos

en: Dynamic background opacity
gl: Opacidade dinámica do fondo

en: Dynamic opacity options
gl: Opcións de opacidade dinámica

en: Enable Super+(0-9) as shortcuts to activate apps. It can also be used together with Shift and Ctrl.
gl: Activar Super+(0-9) como atallos para activar aplicacións. Tamén pode ser usado xunto con Maiús. e Ctrl.

en: Enable window peeking
gl: Activar ollada rápida de xanela

en: Enter window peeking mode timeout (ms)
gl: Tempo para activar o modo de ollada rápida (ms)

en: Error:
gl: Erro:

en: Event logs
gl: Rexistros do sistema

en: Export and import settings
gl: Exportar e importar configuración

en: Export settings
gl: Exportar configuracións

en: Export to file
gl: Exportar a un ficheiro

en: Extensions
gl: Extensións

en: Fade duration (ms)
gl: Duración de esvaecemento (ms)

en: Files
gl: Ficheiros

en: Fine-Tune
gl: Retoques

en: Fixed
gl: Fixa

en: Focused windows
gl: Xanelas enfocadas

en: Font color of the application titles
gl: Cor de letra dos títulos de aplicación

en: Font color of the preview titles
gl: Color de letra dos títulos de aplicación

en: Font size (px) of the application titles (default is 14)
gl: Tamaño da fonte (px) para os títulos de aplicación (14 por defecto)

en: Font size (px) of the preview titles
gl: Tamaño de letra (px) dos títulos de aplicación (14 por defecto)

en: Font weight of application titles
gl: Tamaño da fonte para os títulos de aplicación

en: Font weight of the preview titles
gl: Color de letra dos títulos de aplicación

en: Force Activities hot corner on primary monitor
gl: Forzar as actividades da esquina 'quente' no monitor principal

en: Gradient bottom color and opacity (%)
gl: Color e opacidadd do gradiente inferior (%)

en: Gradient top color and opacity (%)
gl: Color e opacidade do gradiente superior (%)

en: Hide and reveal animation duration (ms)
gl: Duración de ocultar e mostrar animacións (ms)

en: Hide and reveal the panel according to preferences
gl: Ocultar e mostrar o panel de acordo coas preferencias

en: Hide timeout (ms)
gl: Tempo de ocultación (ms)

en: Highlight focused application
gl: Realzar a aplicación activa

en: Highlight opacity
gl: Opacidade de realzado

en: Hotkeys are activated with
gl: Usar atallos de teclado para activar aplicacións

en: Hotkeys prefix
gl: Prefixo de atallo de teclado

en: Hotkeys will either be Super+Number or Super+Alt+Num
gl: Os atallos serán Super+Núm. ou Super+Alt+Núm.

en: Icon dominant color
gl: Color da icona predominante

en: If disabled, the previews background have the same opacity as the panel
gl: Se está desactivado, o fondo dos vistas rápidas teñen a mesma opacidade que a do panel

en: Immediate on application icon click
gl: Pulsación inmediata en icona de aplicación

en: Import from file
gl: Importar dun ficheiro

en: Import settings
gl: Importar configuracións

en: Indicator color - Icon Dominant
gl: Cor do indicador - Predominar a icona

en: Indicator color - Override Theme
gl: Color do indicador - Predominar sobre o tema

en: Indicator size (px)
gl: Tamaño do indicador (px)

en: Integrate <i>AppMenu</i> items
gl: Integrar os elementos do <i>Menú de aplicación</i>

en: Intellihide options
gl: Opcións de «Intellihide»

en: Isolate Workspaces
gl: Illar os espazos de traballo

en: Isolate monitors
gl: Illar os espazos de traballo

en: Keep original gnome-shell dash (overview)
gl: Conservar o dash original de gnome-shell (vista principal)

en: Keyboard shortcut to reveal and hold the panel
gl: Atallos do teclado para mostrar e manter o panel

en: Launch new instance
gl: Lanzar unha nova xanela

en: Left
gl: Á esquerda

en: Left of plugin icons
gl: Á esquerda das iconas

en: Left of system indicators
gl: Á esquerda dos indicadores do sistema

en: Left of taskbar
gl: Á esquerda da barra de tarefas

en: Left, with fixed center plugin icons
gl: Á esquerda, coas iconas fixas centradas

en: Left, with floating center plugin icons
gl: Á esquerda, coas iconas flotantes centradas

en: Left, with plugin icons collapsed to right
gl: Á esquerda, coas iconas contraídas á dereita

en: LeftBox Font Size
    (0 = theme default)
gl: Tamaño do tipo de letra na zona esquerda
    (0 = predeterminado)

en: LeftBox Padding
    (-1 = theme default)
gl: Separación na zona esquerda
    (-1 = predeterminado)

en: Lock taskbar
gl: Bloquear barra de tarefas

en: Log out
gl: Pechar sesión

en: Maximized windows
gl: Xanelas maximizadas

en: Maximum width (px) of the application titles (default is 160)
gl: Ancho máximo (px) dos títulos de aplicación (160 por defecto)

en: Middle click on the preview to close the window
gl: Usar o botón central na vista rápida para cerrar a xanela

en: Middle-Click action
gl: Acción do botón central

en: Minimize window
gl: Minimizar xanelas

en: Multi-monitors options
gl: Opcións de multimonitores

en: Never
gl: Nunca

en: New Window
gl: Xanela nova

en: Nothing yet!
gl: Aínda nada!

en: Number overlay
gl: Número de aplicación

en: Number row
gl: Fila numérica

en: Numeric keypad
gl: Teclado numérico

en: Only hide secondary panels (requires multi-monitors option)
gl: Ocultar só os paneis secundarios (require opción multi-monitor)

en: Only hide the panel when it is obstructed by windows
gl: Esconder o panel sólo cando é obstruido por xanelas

en: Opacity change animation duration (ms)
gl: Duración das animacións de cambio de opacidade (ms)

en: Override panel theme background color
gl: Cambiar a cor de fondo do tema do panel

en: Override panel theme background opacity
gl: Cambiar a opacidade de fondo do tema do panel

en: Override panel theme gradient
gl: Cambiar o gradiente do tema do panel

en: Panel Intellihide
gl: Ocultación intelixente do panel

en: Panel Size
    (default is 48)
gl: Tamaño do panel
    (48 por defecto)

en: Panel background opacity (%)
gl: Opacidade do fondo do panel (%)

en: Panel screen position
gl: Posición do panel na pantalla

en: Periodically check for updates
gl: Comprobar periódicamente actualizacións

en: Position
gl: Posición

en: Power options
gl: Opcións de enerxía

en: Quit
gl: Saír

en: Raise windows
gl: Elevar xanelas

en: Require pressure at the edge of the screen to reveal the panel
gl: Requirir presión no bordo da pantalla para mostrar o panel

en: Required pressure threshold (px)
gl: Presión mínima requirida (px)

en: Required pressure timeout (ms)
gl: Tempo de activación por presión (ms)

en: Reset to defaults
gl: Restabelecer os valores predeterminados

en: Restart GNOME Shell
gl: Reiniciar GNOME Shell

en: Restarting GNOME Shell...
gl: Reiniciando GNOME Shel...

en: Restore Windows
gl: Restaurar xanelas

en: Reveal the desktop when hovering the Show Desktop button
gl: Mostrar escritorio ao colocar pasar por enriba do botón Mostrar Escritorio

en: Right
gl: Á dereita

en: Right of plugin icons
gl: Á dereita das iconas

en: Right of system indicators
gl: Á dereita dos indicadores do sistema

en: Right of taskbar
gl: Á dereita da barra de tareas

en: Running Indicator Options
gl: Opcións do indicador de execución

en: Running indicator position
gl: Posición dos indicadores de execución

en: Running indicator style (Focused app)
gl: Estilo dos indicadores de execución (aplicación enfocada)

en: Running indicator style (Unfocused apps)
gl: Estilo dos indicadores de execución (aplicación non enfocada)

en: Same as panel
gl: A mesma que o panel

en: Scroll icon action
gl: Acción ao desplazar iconas

en: Scroll panel action
gl: Acción do panel de desprazamento

en: Secondary Menu Options
gl: Opcións do menú secundario

en: Segmented
gl: Segmentado

en: Select a Show Applications image icon
gl: Seleccionar icona personalizada para Mostrar aplicacións

en: Select which keyboard number keys are used to activate the hotkeys
gl: Selecciona qué teclas numéricas se usan para activar os atallos de teclado

en: Settings
gl: Preferencias

en: Shift+Click action
gl: Acción de Maiúsculas+Click

en: Shift+Middle-Click action
gl: Acción de Maiúsculas+Botón-Central

en: Shortcut to show the overlay for 2 seconds
gl: Atallo para mostrar o número de aplicación por 2 segundos

en: Show <i>Activities</i> button
gl: Mostrar o botón <i>Actividades</i>

en: Show <i>AppMenu</i> button
gl: Mostrar o botón <i>Menú de Aplicación</i>

en: Show <i>Applications</i> icon
gl: Mostrar a icona de <i>Aplicacións</i>

en: Show <i>Desktop</i> button
gl: Mostrar o botón <i>Escritorio</i>

en: Show Applications icon side padding (px)
gl: Recheo lateral da icona de Mostrar aplicacións (px)

en: Show Applications options
gl: Mostrar as opciones de aplicación

en: Show Desktop
gl: Mostrar o Escritorio

en: Show Desktop button height (px)
gl: Alto do botón Mostrar Escritorio (px)

en: Show Desktop button width (px)
gl: Ancho do botón Mostrar Escritorio (px)

en: Show Desktop options
gl: Mostrar o Escritorio

en: Show Details
gl: Mostrar detalles

en: Show favorite applications
gl: Mostrar aplicacións favoritas

en: Show previews when the application have multiple instances
gl: Mostrar vistas previas cando a aplicación ten múltiples instancias

en: Show running applications
gl: Mostrar aplicacións en execución

en: Show temporarily
gl: Mostrar temporalmente

en: Show tooltip on hover
gl: Mostrar barra de ferramentas al pasar co rato

en: Show window previews on hotkey
gl: Mostrar vista rápida de xanelas ao pasar co rato

en: Show window previews on hover
gl: Mostrar vista rápida de xanelas ao pasar co rató

en: Solid
gl: Sólido

en: Squares
gl: Cadrados

en: Status Icon Padding
    (-1 = theme default)
gl: Separación das iconas de estado
    (-1 = predeterminado)

en: Style
gl: Estilo

en: Switch workspace
gl: Cambiar espazo de traballo

en: Syntax: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>
gl: Sintaxe: <Mayúsculas>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>

en: System
gl: Sistema

en: System monitor
gl: Monitor do sistema

en: Taskbar position
gl: Posición da barra de tarefas

en: Temporarily show the application numbers over the icons when using the hotkeys.
gl: Ao usar atallos, mostrar momentaneamente o número de aplicación sobre as iconas.

en: The application titles all have the same width, even if their texts are shorter than the maximum width. The maximum width value is used as the fixed width.
gl: Todos os títulos de aplicación teñen o mesmo ancho, aínda se o seu texto é máis curto que o ancho máximo. O ancho máximo é usado como valor fixo.

en: The panel background opacity is affected by
gl: A opacidade do fondo do panel está afectada por

en: The panel hides from
gl: O panel escóndese de

en: This allows you to update the extension directly from the GitHub repository.
gl: Isto permítelle actualizar a extensión directamente do repositorio GitHub

en: Time (ms) before hiding (100 is default)
gl: Tempo (ms) antes de ocultar (100 por defecto)

en: Time (ms) before showing (100 is default)
gl: Tempo (ms) antes de mostrar (100 por defecto)

en: Time of inactivity while hovering over a window preview needed to enter the window peeking mode.
gl: Tempo de inactividade ao desprazar o rato sobre unha vista rápida de xanela para activar o modo de ollada rápida.

en: Toggle single / Preview multiple
gl: Trocar entre simple e vista rápida múltiple

en: Toggle windows
gl: Trocar xanelas

en: Top
gl: Enriba

en: Top Bar > Show App Menu must be enabled in Tweak Tool
gl: Barra superior > Mostrar menú de aplicación habilitado en Ferramenta de retoques.

en: Top of plugin icons
gl: Enriba das iconas

en: Top of system indicators
gl: Enriba dos indicadores do sistema

en: Top of taskbar
gl: Enriba da barra de tarefas

en: Top, with fixed center plugin icons
gl: Arriba, coas iconas fixas centradas

en: Top, with floating center plugin icons
gl: Arriba, coas iconas flotantes centradas

en: Top, with plugin icons collapsed to bottom
gl: Arriba, coas iconas contraídas

en: Tray Font Size
    (0 = theme default)
gl: Tamaño do tipo de letra na bandexa do sistema
    (0 = predeterminado)

en: Tray Item Padding
    (-1 = theme default)
gl: Separación na bandexa do sistema
    (-1 = predeterminado)

en: Unavailable when installed from extensions.gnome.org
gl: Non dispoñíbel cando se instala desde extensions.gnome.org

en: Ungroup applications
gl: Desagrupar aplicacións

en: Ungrouped application options
gl: Opcións de xanelas non combinadas

en: Unlock taskbar
gl: Desbloquear barra de tarefas

en: Update
gl: Actualizar

en: Update successful, please log out/in
gl: Actualización correcta, por favor, peche e inicie sesión

en: Update successful, please restart GNOME Shell
gl: Actualización correcta, por favor, restaure GNOME Shell

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Use a fixed width for the application titles
gl: Usar ancho fixo para os títulos de aplicación

en: Use custom opacity for the previews background
gl: Usar opacidade personalizada para o fondo das vistas rápidas

en: Use different for unfocused
gl: Usar diferente para desenfoque

en: Use hotkeys to activate apps
gl: Usar atallos de teclado para activar aplicacións

en: Use the buttons below to create a settings file from your current preferences that can be imported on a different machine.
gl: Usar os botóns de abaixo para crear o fichero de configuración coas súas preferencias actuais para poder ser importadas de outra máquina.

en: Use the favorite icons as application launchers
gl: Usar as iconas favoritas como lanzadores de aplicación

en: Use this value to limit the number of captured mouse scroll events.
gl: Usar este valor para limitar o número de eventos de desprazamento capturados do rato

en: Version %s (%s) is available
gl: A versión %s (%s) está dispoñíbel

en: When hovering over a window preview for some time, the window gets distinguished.
gl: Al desprazxar o rato sobre unha vista rápida de xanela, a xanela reálzase.

en: When set to minimize, double clicking minimizes all the windows of the application.
gl: Cuando está a minimizar, doble pulsación minimiza todas as xanelas da aplicación.

en: Window peeking mode opacity
gl: Opacidad do modo de ollada rápida

en: Window preview options
gl: Opcións de vista rápida de xanelas

en: Window previews aspect ratio X (width)
gl: Anchura da vista rápida de xanelas

en: Window previews aspect ratio Y (height)
gl: Altura da vista rápida de xanelas

en: Window previews padding (px)
gl: Recheo (px) da vista rápida de xanelas

en: Window previews preferred size (px)
gl: Tamaño por defecto das vistas rápidas (px)

en: Windows
gl: Xanelas

en: bold
gl: en negriña

en: bolder
gl: máis en negriña

en: e.g. <Super>i
gl: p.ex. <Super>i

en: e.g. <Super>q
gl: p.e. <Super>q

en: inherit from theme
gl: herdado do tema

en: lighter
gl: máis fino

en: version:
gl: versión:
